Recepty

Jak to funguje na webu?

Ke každému z receptů připojuji tagy (štítky), podle toho co za suroviny jsou nutně potřeba pro daný recept. Proto například koření a podobné suroviny nenajdete ve štítcích, pokud opravdu nejsou nutné. Následně tedy můžete podle tagů  (štítků) vyhledávat. Ty jsou uváděny převážně v jednotném čísle – jablko, vejce, atp. Druhou možností je vyhledávat v pruhu vpravo, kde najdete rubriky podle různých druhů pokrmů. Usnadní Vám to také vyhledávání nahoře pod sekcí Recepty.

Skladba receptu by měla být následující –

1) Úvod – obvykle nějaký komentář, jak jsem získal inspiraci, či jaký recept jsem převzal s referencí na původní zdroj, většinou přidávám i vlastní zkušenosti či příběh.
2) Dále tři části receptu – čas strávený přípravou, suroviny vyžadované pro recept a postup.
a) pokud najdete text psaný kurzívou, u surovin znamená postup přípravy pokud je za čárkou nebo případně další surovinu, která není nutná, ale může být dobrá alternativa
b) pokud najdete u postupu, je to obvykle rada, která může být užitečná či vlastní tip
3) Může stát, že přijdou ještě poznatky z přípravy, pokud množství vyšlo na více než dvě porce, na které jsou primárně recepty dělány, také případné další varianty a změny v receptu.

No a jinak samozřejmě tam bývají obrázky, snažím se dělat vlastní tak, aby vypadaly hezky a pozitivně, ne vždy se to však daří, ale věřte tomu, že se snažím to vylepšovat.


 

Snídaně, dezerty, svačiny (bez masa)

Sladké

Slané


 Zmrzliny, sorbety, dřeně


 

Nápoje


 

Pečené (sladké i slané) a více časově náročné


 

Hlavní chody bez masa

 


 

Maso

 

Snídaně, svačiny, mlsy s masem

Hlavní chody s masem

Uzeniny (aneb kde kousek slaniny či klobásy udělá divy)
Mleté maso (vepřové, hovězí, skopové, atd., mix)
Kuřecí a další drůbeží maso
Vepřové maso
Hovězí a telecí maso
Ryby a plody moře
Zvěřina a jehněčí, skopové
Vnitřnosti

 

Přílohy (bez masa)


 

Saláty


 

Polévky


 

Dochucovadla, ingredience aneb co si zvládnete udělat doma


Normální recepty (nejsou paleo)

6 thoughts on “Recepty

  1. Pingback: Po čem nejvíc tloustneme II – jak se vzdát obilovin | Anna Jermářová

  2. veľmi pekný zoznam receptov, váš web si hned pridávam do záložiek a ked sa nebudem vedieť rozhodnúť čo dnes na obed, tak už viem kde hladať 😀

  3. Nice blog here! Also your website loads up fast! What host are you using? Can I get your affiliate link to your host? I wish my site loaded up as quickly as yours lol gekfeffdfacc

    • Hello,

      just basic hosting by wordpress.com, you can get that for free and as well templates are enhanced to have it fast.

      Cheers,
      Metla

  4. Dobry den. Kamaradka mne rekla o tomto zpusobu stravovani, tak si o tom hledam vice informaci. Koukam na Vase recepty ale asi to uplne nechapu. Proc se neji normalni mleko ale mleka ktere mate v receptech ano? A kakao se pouziva bezne? Dale ty ruzne mouky to sou jen rozemlete treba ty mandle? Zaroven sem cetla ze kokosovy olej mezi zdrave uplne nepatri (pro lidi s cholesterolem). Uplne nevim co si z toho kde se co pise vybrat. Asi nejaky rozumny kompromis mezi timto a konvencni stravou. Chtel bych se zeptat zda mate nejakej svoje pomery zivin ktere preferujete (sacharidy:tuky:bilkoviny:vlakninu)
    diky za info.

    • Dobrý den,
      doporučuji Vám si přečíst něco víc informací o paleo a důvodům proč se vylučují jednotlivé potraviny – například zde. Paleo má jednu odnož, kde se mléčné produkty využívají – ale preferují se kvašené či stařené (tedy nemají tolik cukru) a případně jiná mléka než kravské (méně alergenů). V receptech zde používám občas mléčné produkty, protože to jsou právě recepty přímo pro onu odnož – tzv. primal. Nejsem si tedy jistý, zda jste si prohlédla recepty správně, ale s čistým mlékem zde opravdu neoperuju, protože mi nepřijde dostatečně výživné a vhodné do stravy (ale vždy se bude odvíjet od každého jedince).
      Kakao (neslazené) a pokud možno i nepražené se normálně konzumuje, jen si nedokážu představit jakou máte představu o jeho použití. Řadí se mezi běžná ochucovadla a koření.
      Na internetu najdete řadu rozporuplných informací o kokosovém či jiném tuku, vždy to bude o tom, jaký je Váš zdravotní stav, jaké množství se bude konzumovat a v jaké formě se bude tepelně upravovat. Dlouhá léta zde platí dogma strachu z nasycených tuků (máslo, sádlo atd.) a kokosový olej podléhá stejnému nesmyslnému dogmatu, proti kterému se i pomalu obrací zády i výživoví specialisté a odborníci na stravu, ale bude to řadu let trvat. Vždy je podstatné množství a kvalita produktu. Chápu že vám není jasné co si vybrat, ale prakticky vám bude fungovat a budete spokojená s tím co si vyberete a budete dodržovat, ať už to bude paleo či jiný stravovací rámec. Konvenční strava není pro nikoho zdravá ač existují lidi, kteří se stravují střídmě a rozumně – to však není norma. Moje poměry živin nemají už potom nic společného s tím na co se ptáte – Vám je nemůžu prostě doporučit, protože Vaše zdravotní situace a Váš věk, pracovní a pohybové vytížení budou úplně někde jinde a oba máme diametrálně rozlišné cíle – tedy nedá se to srovnávat. Obecně se snažím mít spíše nejvíc tuků (z hlediska energetického příjmu) a následně pak proteiny a někde vzadu sacharidy, ale není to tak vždy a když se mě zeptáte za měsíc, dva, bude to třeba kompletně jinak.
      Mějte se hezky, snad jsem alespoň částečně odpověděl na Vaše dotazy!

Leave a Reply

Your email address will not be published.