Whole30 Den 10

Tak a máme třetinu za sebou. Uteklo to docela rychle, jak konstatovala i má drahá polovička, uteklo to nějak moc rychle a zatím žádné problémy. Ty jsme vlastně ani nečekali. Jediné co mě trochu trápí je, že jsem si zvykl na své narozeniny přinést do práce kolegům a kolegyním něco malého na zub z mé domácí dílny. Tentokrát jsem trochu na pochybách jestli to o pár dní neodložit, či zda jim něco napéct bez toho, abych ochutnával. Myslím si však, že to nakonec stejně takto dopadne. Buď si pozvu domů ochutnávače nebo to prostě provedu podle citu a budu doufat, že na tom nic nebude špatně. Ostatně bych taky mohl udělat něco, co se shoduje s Whole30, což mi zní jako ideální výzva. Třeba takové pověstné plněné datle/fíky ve slanině, které přece nemůžou být až tak mimo. Ještě uvidíme, času je dost… stejně jako se pomalu, ale jistě blíží i paleo piknik, který možná tedy proběhne nejdříve v Praze (snad příští víkend 19  nebo 20) a poté snad už mimo moje Whole30 se zorganizuje i ten brněnský. Takže stále se je na co těšit..

Posledních pár dní se mi špatně spí, je to dáno tím vedrem a taky tím, že mám hodně o čem po večerech přemýšlet a hloubat. Do toho občas vletí ten náš malý kočičí terorista, který nám velmi rád připomene, že by si rád hrál a nosí nám hračky do postele. Pokud nereagujeme, tak si po nás poskáče či se hlasitě ozve, že teď je ta vhodná chvíle.. Ale díky toho cvičení, které jsem zařadil bývám obvykle tak unavený, že se mi spí o hodně lépe, než tomu bylo před měsícem (ačkoliv tehdá mě taky ničil stres ze školy a práce).

Den 10 – Metla

Den 10 snídaně

Snídaně: ¼ estonského svatebního koláče, salát (ledový salát, rajče, okurka, jarní cibulka, olivový olej, citronová šťáva, sůl pepř)
Před obědem: 15 ml rybího oleje
Oběd: vepřové šašliky se salátem od snídaně
Večeře: máslové krevety a nudle z japonské ředkve a mrkve, hrst bílého rybízu, kousek šunkového kolena
Pitný režim: 2,5 litru vody, 1 černý čaj
Cvičení: kliky

Den 10 večeře

Den 10 – Noemi

Snídaně: Vajíčka na hniličko (2), Velký rajčatový salát (masitá rajčata, sušené oregáno, pepř, 2 Pl domácí majonézy, ½ PL panenského olivového oleje, 10 nasekaných mandlí)

Oběd: Vařená telecí oháňka, Opečené zelené slabostěnné papričky s rajčaty (malá, hodně dužinatá, vyzrálá) – nejprve  zprudka opečené na 1 KL kokosového oleje papričky, stroužek česneku v celku, tymián, sůl, nakonec přidaná rajčat, hotové posypané hladkolistou petrželí)

Večeře: Pečené kuřecí stehno, Salát (strouhaná vařená červená řepa se strouhanou salátovou okurkou, 1 PL citronové šťávy, 1 Pl panenského olivového oleje, 1 PLl domácí majonézy, pepř, drcený kmín, diamantová sůl)

Pitný režim: 2,5 lt vody, vč. vody s citronovou šťávou Káva : 2

Pohyb: jóga, posilování břišních svalů a procházka (1 hod)

Poznámka: opět se mi špatně vstávalo, ráno se mi trošku točila hlava, během dne se tento pocit již nevyskytl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *