Ořechové tyčinky

'Těsto' před vychlazením a porcovánímDlouho jsem uvažoval, jak vlastně tento recept přeložit. V originále je to ‘raw nut bar’, což pěkně vysvětluje o co tam jde – žádná tepelná úprava, jen pěkně syrové suroviny a smíchání dohromady. Nakonec jsem vybral tuto alternativu, protože tvar, který jsme ve výsledku vyrobili je tomu podobný a ořechy jsou stále nejvíce zastoupené. Recept jsme si vypůjčili zde s mírnou úpravou. Naskýtá se tady však nekonečné množství způsobů jak si namíchat směs na tyto tyčinky, které slouží jako skvělá svačinka či pokud potřebujete nutně doplnit energii.

Čas receptu: příprava 20 minut

Suroviny na 20x20x1,5 cm:

 • 200 g vypeckovaných datlí
 • 125 g kešu ořechů
 • 125 g mandlí
 • 100 g brusinek
 • 3 vrchovaté lžíce mletého kokosu
 • 1 pol lžíce skořice
 • 2 pol lžíce medu

Postup:

 1. V mixéru pomeleme datle, tak aby nám vytvořily lepivou a hustou pastu.
 2. Následně pomeleme ořechy. Brusinky nemusíte, ale my jsme je stejně pomleli.
 3. Ve velké míse smícháme koření, kokos a pomleté ořechy s datlemi.
 4. Pořádně promísíme a pokud nám hmota ani po delší době míchání nedrží, přidáme trochu medu.
 5. Na plech vyložíme pečící papír a rozložíme na něm ‘těsto’ a pořádně přitlačíme k plechu, aby se nám správně vytvarovalo a spojilo.
 6. Necháme na hodinu vychladit v ledničce, naporcujeme dle libosti a zabalíme do fólie. Skladujeme v lednici nadále, docela rychle se rozpouští v pokojové teplotě, ale dokud je to zabalené tak to moc nevadí.

Suroviny na ořechové tyčinky

Vzniklo nám tak 12 tabulek o rozměrech asi 4x10x1,5 cm. Kvůli toho, že jsme nerozmixovali datle bokem, ale dohromady, nelepilo to jak by mělo a přidali jsme trochu medu. Výsledek je tedy až moc sladký na můj vkus, ale to je na subjektivním posouzení.

Porcování tyčinek

2 thoughts on “Ořechové tyčinky

 1. Jééé to je krása vidět svůj recept na tvém blogu 😀
  Včera jsem je dělala také, přidala jsem sušené švestky a mandlovou mouku, naprosto geniální varianta 🙂 Našla jsem tvůj blog poměrně nedávno, hlavně proto že se pohybuji převážně na anglicky psaných stránkách o paleu a muj web je též anglicky (ráda bych to ale brzy změnila, pokus už byl, ale zjistila jsem že v češtině už nejsem tolik slohově zdatná jako dřív po letech psaní v anglickém jazyce, takže jsem to vzdala, nicméně chystám v blízké době větší projekt pro české paleo lidičky) 😀
  Snad budu mít brzo víc času tvoje stránky důkladněji prostudovat!!! 🙂

  Nina, PaleoOwl.com 🙂

  • No a pro mě je krásné poznání, že jsi moje skromné doupě ‘konečně’ našla 🙂
   Budu se těšit co nám přineseš v rámci projektu ;o)
   Metla

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *