Whole30 Den 27

Už to máme skoro za sebou, docela se těším, že si dám něco co bych ve whole30 neměl, ale nenapadá mě vlastně co. Máte nějaké jídlo, pro které byste sáhli z těch, která už nejíte? Občas takové chutě mám, ale nestává se, že bych měl jasné, co přesně a zrovna teď. Ale vím, že drahá polovička by si dala křupavou kachnu z nějaké asijské restaurace – když na to myslím, taky bych si dal – nebo spíš, zkusím vymyslet paleo verzi! To bude výzva!

Na druhou stranu dneska snídaně ani oběd nebyly moc syté a tak jsem po dlouhé době měl krizi a musel jsem si jít koupit něco k jídlu.

Den 27 – Metla

Den 27 snídaně

Snídaně: chilli con carne z vepřového mletého masa a vejce
Oběd: chilli con carne z vepřového mletého masa a pečená zelenina (cuketa, lilek, rajčata)
Den 27 oběd
Svačina: 1 jablko, 1 nektarinka
Večeře: krůtí kari, květákovo-mrkvová rýže, ¼ cantaloupe melounu
Den 27 večeře
Pitný režim: 2 litry vody, 1 zelený čaj
Pohyb: procházka

Den 27 – Noemi

Snídaně: Míchaná vajíčka na 1 Pl sádla s uz. lososem (30g)(3 vajíčka – nejprve lehce usmaženy bílky, poté polité žloutky a posypáno nudličkami lososa)
Cuketová „rajta“ – nastrouhané mladé cuketky(cca 200 g), 10 g cibulky, ochucené solí, sušeným koprem, čerstvou petrželí plocholistou, kumínem, bílým pepřem a 1 PL panenského olivového oleje a  citronovou šťávou

Oběd: 100 g vepřové panenky na sucho ochuceno čerstvě mletým pepřem
Salát zeleninový: okurka, žlutá paprika, panenský olivový olej( 1PL), sůl, pepř, citronová šťáva

Večeře: 60 g vepřové panenky se slaninou (40g) a drceným kmínem
Květák v páře,  ochucený výpekem z vepřové panenky, solí a 1 PL panenského olivového oleje
Quacamole – ½ avokáda, 1 sušené rajče (namočené ve vlažné vodě), ½ malé čerstvé pfeferonky, 2 PL citronové šťávy

Pohyb: posilování břišních svalů, Kolo (30 km v rovinatém terénu)

Pitný režim: 2,5 lt vody (vč vody s citr. šťávou)  káva: 1

6 thoughts on “Whole30 Den 27

 1. Milý Mirku,

  myslím, že ani nevím, že bych měla na něco specifického chuť. Pokud se zamyslím, tak bych si asi dala skleničku dobrého vína, ne ani pro alkohol samotný, spíše pro tu atmosféru pohody.
  Myslím, že vymyslet paleo verzi kachny z asijských restauraci pro Vás nebude nic těžkého nebo se mýlím? Vlastně nevím, v čem je její spečifičnost, protože jí neznám (ten typ pokrmu v asijském stylu). Ale třeba by Vaši přítelkyni uspokojila klasická pečená kachna – ta je paleo bez úprav. Dále mě napadají kachní prsa zprudka opečená a pak pod grilem – to je také paleo bez úprav. Pro Vás by určitě nebylo těžké něco na způsob klasických kachních prsou s pomeranči…uvidíme, jak z toho vybruslíte.
  Hezký večer
  Noemi Kovářová

 2. Noemi naprosto s Vámi souhlasím :-).Jak s tou kachnou, tak s tím vínem.Sklenička vína s manželkou venku na zahradě, když je ještě světlo, ale slunce už není vidět je zážitek, který mi chybí…To bude nejspíš můj první hřích.Samozřejmě já jsem teprve v začátcích Whole30 a Palea vůbec, takže nevím, jak to semnou bude dál, ale zatím nemám na žádná zakázaná jidla chuť.

 3. Mám takový dotaz.Nevěděl jsem, kam bych ho měl směřovat a vzpomněl jsem si na Metlu a spol. 🙂 Jaký je vlastně rozdíl mezi Paleo a Whole30 ?

  • Ahoj Petře,

   no ve zkratce – whole30 opomíjí ten historický aspekt, ale říká, že se máš stravovat lokálně, zdravě a přirozeně. Paleo tvrdí, že bys měl jíst co bylo tvé oblasti blízké (nebo tedy tvým předkům). Obecně je však rozdíl jen v tom, že whole30 povolilo brambory (za to ne všichni autoři paleo jsou k tomu nakloněni), whole30 zakazuje jakékoliv pečení a doslazování (kromě sušeného ovoce a ovocných šťáv), paleo se naopak zdá jen prakticky projevuje muffiny a dortíky atd. a používá med, javorový sirup na doslazení. Ale děsně se to liší autor od autora. (ještě se do toho míchá primal, který doporučuje i mléčné produkty).

   Obecně je to však jedno paleo rodina – zavrhují luštěniny, obiloviny, cukr a zpracovávaná jídla. A proto jsou si tak podobné. Nuance se vždy najdou..

   Metla

   • Ahoj,
    teď upřímně doufám, že máš na mysli pečení sladkostí, protože jsem posnídal bůček pečený na zelí…Jinak děkuji za odpověď 🙂

    • Ahoj Petře,

     ano, máš pravdu, myslel jsem tím sladkosti, věci z mouky atd. Na pečené maso bych v životě nepomyslel, jako nutnosti vyloučit! 🙂

     Metla

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *