Blog slaví tři roky

Uteklo to jako voda. Tři roky co jíme paleo, tři roky co dělám blog. A téměř rok co jede obchod. Pěkně se mi to všechno sešlo.

Balon 3

Nevím moc co říct, upřímně mě Váš zájem o blog a dění na něm těší. Vím, že jsem tomu tento rok moc nedával, ale to je tím, že přednost dostaly další projekty, které byly mladší a tak nějak jsem měl i pocit, že už se začínám v receptech opakovat a nemám vůbec přehled co zde už mám a co ještě ne. Takže je teď kvůli objemu už složitější jen tak přijít s něčím novým a ač jsem původně nechtěl dávat velmi jednoduché záležitosti, uvědomuji si, že i na ty by mělo postupem času taky přijít, protože ne každému se chce trávit čas sháněním surovin, či dlouhým pobytem v kuchyni. Pár receptů teď mám nachystaných do zásoby a tak se budu snažit alespoň o ten jeden týdně, ale od příštího roku by to mohlo být zase trochu bohatší.

Takže MOC VÁM DĚKUJI, že píšete komentáře, dáváte mi inspiraci co udělat o čem psát a asi opět zavedu sekci na blogu, kde bude vidět na čem se pracuje, ať se máte na co těšit .. možná i nějaké to hlasování, co byste chtěli vidět. Jsem rád, že se zajímáte o paleo a podobné směry, vzděláváte se a komunikujete s dalšími členy komunity.

Rok 2016 v tomhle bude pro mě zlomový, protože se konečně dostanu k odkládanému, zatím nemůžu nic slíbit a říct co kdy bude, ale nápady mám tři velké a uvidíme, jak rychle se mi je povede zhmotnit. Každopádně až se něco trochu přiblíží k realizaci, budu Vám dávat vědět.

Doufám, že tedy budete dále sledovat blog, budete nakupovat v obchodě a pomůžete tak tomu, aby se o paleo dozvědělo více lidí, mělo o to zájem a tak mohla celá komunita prosperovat. Já se na to bude velmi těšit!

2 thoughts on “Blog slaví tři roky

  1. Blahopřeji k třetím narozeninám :). Ohledně toho opakování se, s tím bych si nelámal hlavu, ono stejné jídlo vždy chutná jinak a spousta uživatelů sleduje aktuální obsah a ani by třeba podobný recept zapadlý v historii blogu nenašli. Přeji ať se daří i další roky.

    Tomáš
    paleorecepty.cz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *