Whole30 Den 23

Už jen týden, tedy 7 dní a bude vše hotovo. Jaké máte pocity? Já skvělé. Cítím se lépe, vypadám lépe, neměl jsem žádné krizové momenty, dokonce jsem oželel i všechno to pečení, sladké věci (no stačí, když je okolo nějaké to sladké ovoce, hned se na pečení s ořechy v tom vedru zapomene). Ačkoliv někteří na všech těch twitterech, facebucích a pinterestech provokují všemi těmi fotkami zmrzlin, dortů a dalších dobrot, většinou mě to ani nevyvede z míry. Prohlídnu si, ocením, pouvažuji jak to udělat, aby to splňovalo Whole30 zásady (pokud to vůbec jde) a pokud je to opravdu výjimečné, tak to uložím na vyzkoušení do budoucna.

Co jsem však nedávno párkrát zažil a naposledy včera, že vlastně debatuji s lidmi, kteří mají velmi podivný pohled na paleo a já jim už nedokážu podat zjednodušený a krátký popis. Čím více informací jsem vstřebal, tím složitější pro mě je to snadno a rychle popsat. Sám jsem se vlastně od Cordainova paleo odchýlil vcelku dosti. Vidím asi největší variabilitu a přístupnost lidem ve Whole30. Pro atlety bych jednoznačně doporučil Primal. Ačkoliv jsem již párkrát zde říkal, že pro mě je to jedna velká rodina, někteří se prostě cítí dotčeni tím souhrnným názvem paleo, který mimo jiné laiky svádí k automatickému stereotypizování bez potřeby pochopit či nechat si vysvětlit. Ale dobré je, že většina paleo-příznivců chápe, že se to stále vyvíjí. Co platilo před deseti lety, už není všude stejné a autor od autora se liší (stejně jako jejich učení předávané nám čtenářům/posluchačům), nejen kvůli prodejnosti a tomu čemu sami věří, ale také zaměřením se na určité cílové skupiny. Je tedy přece jedno, jak to budeme nazývat – paleo, primal, low-carb, high-fat, SCD, whole30 … , hlavně, že jíme dostatečně, dobře a zdravě.

Den 23 – Metla

Den 23 snídaně

Snídaně: míchaná vejce na ghee a olivovém oleji, pažitka, jeden kousek broskvového želé (součást testování na zítra)
Oběd: rybí tacos, zelí
Večeře: hovězí na paprikách podle Martiny a zelí, k tomu ochutnávání jídla – jedna klobáska, trochu datlí, trochu těsta, pár ořechů
Pohyb: ranní sprint, 2x tabata
Pitný režim: 2 litry vody + 1 ovocný čaj
Den 23 večeře

Leave a Reply

Your email address will not be published.