Whole30 Den 7

Musím uznat, že ten týden utekl vcelku rychle. Drahá polovička projevila jednou obavu, že vlastně neví co jíst, aby si to Whole30 nepokazila, tak jsem ji musel říct, že vlastně ať jí co jedla doteď, jen si musí dávat pozor na sladidla (umělé i přírodní) a mléčné produkty. Dokonce si k tomu přibrala navíc i tu kávu, kterou měla tak jednou maximálně dvakrát za den a zdálo se, že by to ze začátku neměla zvládnout. Hrdinně přešla i to, že nemůže používat žvýkačky (ačkoliv používáme druh, který v sobě nemá moc chemie, ale přesto). A celkově jsme si museli sehnat víc ovoce, aby neměla chuť na sladké, ale ani to moc nemá. Takže jsem na ni moc hrdý. Jediné negativum co to na nás má je, že nás to ještě více uzemnilo co se týče společenských aktivit. Člověk ani moc netouží jít nikam ven, když si nemůže dát ani kapku alkoholu, ani paleo/primal dortík z Café Atlas (kam dodává velmi úspěšně Veselá Borůvka). Protože jít někam ven a dávat si předraženou vodu či se furt doptávat jestli tam nedávají žádné sladidla, je prostě obtěžující na obě strany.

Jak poznamenala tentokráte Noemi, moc se ji líbily mé fotky v posledních dnech, je to více hravé a veselé. To jsem rád, určitě mám stále co zlepšovat a fotky a servírování jsou jedny z nejslabších momentů mého vaření. Druhá věc, kterou vytáhla na světlo je pročištění pokožky. Vlastně jsem si to neuvědomil, ale u mě je to velmi silné (po má tvář vypadala jak měsíční krajina zhyzděna krátery a  proláklinami), ale začíná se vše zlepšovat a vyhlazovat. Energie mám víc než jsem míval, pálí mě oči, ale to asi je spíš spojené s tím, že je více slunka a že mám slabší brýle, než bych měl ideálně mít.

Noemi se také, po reakcích ze včerejška rozhodla vyloučit mladý ječmen ze svého jídelníčku, alespoň do konce Whole30, což si myslím, při její navyklosti na ni je docela důležitý a velmi ocenitelný krok, hodný podpory. Ačkoliv mé názory na doplňky se různí, spíše jsem skeptický a myslím si osobně, že to je dobrý krok.

Den 7 – Metla
Den 6 snídaně

Snídaně: steak z krkovičky ( cca 200 g ) a plátek slaniny s cibulkou a česnekem na pánvi na olivovém oleji a tuku ze slaniny, guacamole, kupovaný trhaný salát (frisee, římský salát, julienne řepa)
Před obědem: 15 ml rybího oleje
Oběd: Dva plátky sekané, salát (stejný jako snídaně) a guacamole, pár třešní a jahod
Večeře: v restauraci salát (okurka, paprika, rajče, polníček) a grilované kuřecí prso
Pitný režim: 1 zelený čaj, 2,5 litry vody
Cvičení: nic

 

 Den 7 – Noemi

Snídaně: Vaječné muffiny (našlehaná 2 vejce, odděleně bílky a žloutky, 10 g slaniny(jen tuk na kostičky), sušená rajčata, formičky vymazány kokosovým olejem), salátová okurka

Oběd:  Zjednodušený tatarský biftek, žloutek z vajíčka nahniličko, panenský olivový olej
Salát: polníček, citronová štáva, panenský olivový olej, sůl, pepř

Večeře: Různé druhy ryb narychlo opečené, grilovaná zelenina (lilek, mrkev, cuketa), domácí majonéza

Pitný režim: 2,5 lt vody vč 1 zeleného čaje, káva: 1

Pohyb: kettlebell, domácí posilování

Pozn:  hůře se mi vstávalo (dokonce jsem zaspala), cvičilo se mi velmi dobře. Celý den jsem se cítila  dobře.  Nově se   mi objevili ” nečistoty” v obličeji a v dekoltu, ale žádná katastrofa

2 thoughts on “Whole30 Den 7

 1. Ahoj,
  předem gratuluji k dosažení sedmého dne. Musím říct, že jak píšeš o těch omezených aktivitách, tak jsem to měl podobné. Opravdu je otravné si dávat předraženou vodu, ne všude jsou ochotni nabídnout tu z vodovodu.
  Každopádně jsem se chtěl zeptat zda máš nějakého speciálního dodavatele na tu krkovičku a slaninu. Předpokládám, že se jedná o BIO produkty, že zvíže nebylo krmeno nějakým sajrajtem … pač by to WHOLE30 ztrácelo smysl.
  A taky jsem si všiml, že už po několikáté tvůj jídelníček obsahoval sekanou. Tu si děláš sám nebo máš taky nějakého vybraného výrobce?
  Váíš věrný fanda a příznivce,
  Míra

  • Ahoj,

   slanina byla od http://pandrhola.cz/ (pro nemoraváky asi velmi těžké sehnat, ale určitě existují i jiní lokální producenti v jiných koutech).
   Maso kupuju z My Food Market https://www.myfoodmarket.cz/ – mají různé dodavatele, ale většinou Sasov (někdo to na webu mají stejně připsané ať už v popisku dodavatelů nebo v eshopu u daného produktu.
   Sekanou jsem si pekl sám a recept jsem přidával během tohoto týdne, takže v něm zase figurovalo mleté maso ze Sasova. Obecně masné produkty moc nekupuji, kromě toho Pandrholy to bylo zatím většinou velké zklamání (ještě se dal Ježkův statek), ale jinak v sekci Kde nakupovat na blogu mám přidané nejčastější kontakty kde koupit i maso online 🙂

   Díky za podporu, moc si toho vážíme,
   Metla

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *