Whole30 Den 5

S dobrý pocitem jsem se probudil a vydržel mi až do večera. Ranní vážení u drahé polovičky odhalilo, že se už stabilizovala (ale ona neměla na dovolené až takové problémy) a já se už cítím velmi dobře co se týče zažívání. Přežil jsem i bez úhony páteční společenskou akci, kdy jsem nakonec oproti očekávání vařil a všem zúčastněným chutnalo. Nic moc mě už nebolelo, tak jsem se i vrhl na večerní cvičení a dodělával jsem přes den nějaké ty resty. Udělali jsme nakládané okurky podle estonského receptu, upekl jsem sekanou a snažil jsem se k ni i udělat hezké obrázky. Tak snad budete jako já sdílet nadšení a dobrý pocit z toho všeho co se kolem děje. Recept samozřejmě taky přidám, jen jsem se tak nějak zamotal do psaní článků, že nevím co dřív. Takže začnu určitě postupně…

Den 5 – Metla

Snídaně Den 5Oběd Den 5Večeře Den 5

Snídaně: klobása a slanina od Pandrholy, houby a paprika opečené na pánvi, ledový salát a ředvičky
Svačina: hrst pistácií
Oběd: Sekaná s mrkvovo-batátovým pyré, salát (okurka, kopr, rajče, ledový salát, lískooříškový olej, limeta)
Večeře: Kuřecí stehno pěti vůní s cibulí a paprikou a salát (okurka, ledový salát, nezralé mango, rajče, lískooříškový olej a limeta
Pitný režim: 2 litry vody (část ochucená jablkem, skořicí a hřebíčkem)
Cvičení: 2x tabata

Den 5 – Noemi

Snídaně:  Kuřecí prso s roztavenou slaninou (50 g kuřecí prso na sucho, 30 g roztavené slaniny (jen tuk) Čerstvý salát:  mladý listový salát, rajčata 130 g, pepř, přelité tukem ze slaniny  „Melounové smoothie“ (100 g vnitřku žlutého melounu včetně semínek rozmixováno s vodou a  pepřem)

Oběd:  Čirý vývar z telecí oháňky  ochucený nasekanou čerstvou hladkolistou petrželí, Vařená telecí oháňka, Zelený římský salát s pikantní mixovanou zálivkou (rozmixované zralé rajče, sušené rajče v oleji, panenský olivový olej,  4 pikantní olivy v oleji, červený vinný ocet, sůl, čerstvá citronová kůra , pažitka sušená)

Večeře:  Vařená telecí oháňka, Dušený celer ve vývaru a ochucený  pikantní  salsou /rozmixovaná hrst pikantních  oliv, panenský olivový olej  a čerstvá okurka/     Zeleninový salát s pikantní salsou: čekanka, rajče, citronová štáva a politý pikantní salsou (viz víše)

Pitný režim: 2,5 lt vody káva: 1

Pohyb: jóga – Cestou slunce+ 2 pozice, Domácí posilování břišních svalů, Kolo 30 km (po rovině)

Pozn: cítila jsem se výtečně

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *