Whole30 Den 2

Jsem rád za Vaše reakce. Ať už jsou pozitivní či negativní, vždy v nich je něco, co si tam najdu. Samozřejmě mě více těší ty pozitivní, ale větší lekce mám většinou z těch negativních. Máte to podobně, ne ? Doufám tedy, že máte. No a proč o tom vlastně píši? Dost často se mi ozýváte, že jsem pro Vás já nebo můj blog, tedy vlastně mé recepty velkou inspirací. to mě velmi těší, motivuje a žene k tomu, aby se ještě více zlepšoval a přinesl Vám ještě více zajímavějších a hodnotnější recepty. Snažím se jít tedy nejen příkladem co se týče stravy, ale rád bych Vás oslovil i v celém konceptu zdravého životního stylu. O tom se rozepíšu v dalších článcích, ale proč jsem to vytáhl teď, když procházím svým prvním Whole30? Protože někteří z Vás řekl, že do toho půjdou se mnou. A vím, že motivace není nikdy dost, proto bych rád poskytl prostor zde na webu, na to abyste sdíleli své zážitky, pokroky či jídelníčky, stejně jako to budu dělat i já. Možná si říkáte, co z toho budete mít? Kromě toho, že mě nečte zrovna málo lidí, si kromě reklamy uděláte také i trochu silnější motivaci dokončit co jste si předsevzali. Protože, když se sledujete jen sami a zodpovídáte jen sobě, je to silný motor, ale ne vždy se povede. Před ostatními Vaše slabé výmluvy neobstojí tak stejně jako před Vámi samotnými. Proto tedy otevřeně říkám, pište mi na mail, do komentářů nebo na Facebook a já Vám dám prostor a zveřejním co sami chcete. Vím, měl jsem tohle říct trochu dříve, abyste se mohli připojit také, když už to vše začalo, ale věřte mi, jsem otevřený jakékoliv spolupráci a tedy mě kontaktujte kdykoliv se Vám zachce. Ostatně tohle není poslední Whole30, které absolvuji já, či lidé z mého okolí.

Ode dneška se tedy můžete těšit nejen na zápisy z mého jídelníčku, ale také rozbor toho co dělají další lidé, kteří se připojili k této výzvě. Takže neváhejte posílat maily, tweety, cokoliv, prostoru tu je hodně 🙂

Pro jistotu připomínám kontakty : Facebook Facebook stránka blogu Twitter Mail

Den 2 snídaněDen 2 večeře

 

Den 2 – Metla

Snídaně: na pánvi na olivovém oleji osmažená salsiccia, ¼ avokáda, houby a paprika, salát z ledového salátu, ředkvičky, okurky
Svačina: 15 ml rybího oleje
Oběd: Dušené hovězí maso na houbách a mrkvi, ½ rajčete, pár listů ledového salátu
Večeře: při přípravě asi 50 g slaniny, 1 klobáska, asi 50 g kuřecího masa z vývaru | kuřecí prso, kořenová zelenina (mrkev, cibule, řepa, batáty)
Pitný režim: 1 ovocný čaj a 2,5 litru vody
Cvičení: rychlá chůze půl hodiny, tabata 12 minut (3 cviky, 8 sérií)

Rád bych vám tedy představil mou věrnou čtenářku Noemi, která se zajímá o spoustu věcí a neustále (vůbec nic ve zlém) se velmi čiperně dotazuje na mém blogu co a jak vylepšit a díky ní jsem také přišel s pár vylepšeními, které jste možná postřehli v některých receptech. Pokud ne, nevadí, ale právě ona odezva lidí okolo je to, co potřebuji abych nadále pokračoval v tom co dělám.

Den 2 – Noemi

Snídaně: Vaječné muffiny ze dvou vajec (našlehaný bílek, přidaný žloutek, sůl, pepř, sušená rajčata, 2 PL opečených kostiček cukety na kokosovém oleji – formičky vymazány ghee, zapečeno v troubě)  zelenina:  cca 60 g polníček, citronová šťáva

Oběd: Plátek krůtích prsou 100 g na sucho, Salát: okurka, rajče, listový salát, 1 PL panenského olivového oleje, limetková štáva, pepř, kopr a ½ avokáda

Večeře: krůtí maso (nudličky 100 g) opečené na kokosovém oleji spolu s zeleninou (lilek, cuketa, čerstvá feferonka) a ½ avokáda

Pozn.: Přidala jsem na tucích, protože při cvičení s kettlebelem jsem pociťovala oproti dřívějšku ztrátu síly a pocit vyčerpanosti. Kupodivu necítím žádný častější vlčí hlad či míchaní chutí, naopak trošku nechuť a to i bohužel nechuť k pohybu.

Sport: kettlebell /mizerně/, Jóga /zhoršení stability a výdrže v pozicích/
Pitný režim: 2,5 lt vody, káva: 2 /bohužel/

Držím Vám(a vlastně  i sobě) palce!

A k tomu přání se také připojuji, protože podstatné je zažít, ale důležitější je vytrvat!

4 thoughts on “Whole30 Den 2

 1. Ahoj Noemi, Mmetlo,
  obou dvoum vám fandím, těším se na další postřehy.

  A Noemi ..
  kettlebell super! Dobrá volba.
  Sám ho cvičím přes dva roky, teď už vlastně začínám jako instruktor.
  Zajímalo by mě jak tvé tělo reagovalo na zvýšený příjem tuků.
  Myslím, že by to mělo být o dost lepší 😉
  Míra

 2. Dobrý den Míro,
  je asi trošku brzy na adekvátní hodnocení, ale pokusím se o shrnutí mých postřechů, byť skromných.
  Z pohledu stravování – nemám pocit hladu, ba naopak příjemného naplnění, ne určitě přeplnění. Nemám vůbec potřebu svačin a to večeřím až kolem 21 hodiny. Mám pocit většího tepla a při cvičení konkrétně s kettlebellem jsem měla pocit většího pocení.
  K cvičení – dnes jsem bylla schopna odcvičit celou svoji kettbelevou sestavu prakticky bez problémů. Mám trošku přetrvávající problémy s balancem při joze, ale lepší se to.
  Jediné co cítím, jsou padající těžké oči, což bych však přikládala snížené úrovně sacharidů – je nižší než jsem byla dosud zvyklá(jedla např. více ovoce), cca 1/2 předešlého příjmu /odhadem/ a ráno se mi nechce příliš vstávat, což jsem dříve nepozorovala či výjmečně.

  Hezký den
  Noemi

  • Děkuji za vyčerpávající informace 🙂

   Mé zkušenosti a mé kamarádky, která taky zásadně změnila stravu a taktéž se dala na kettlebell jsou takové, že ….
   co se týká vstávání, tak obrovský pokrok, hlavně u té kamarádky. Pravidelně vstávání po osmé hodině s velikými problémy. Teď vstane v šest bez budíku plná energie!
   Já vstávám v pět uplně bez problémů. Ale chodím spát před dvaadvacátou hodinou.

   Mě hlavně zajímá to zvýšení příjmu tuků vs kettlebell.
   Nevím kde a pod kým trénuješ, jaký máš tréninkový plán. Každopádně kettlebell je na výdej energie velký pán a tak je potřeba tu energii doplňovat.

   Já osobně hodně snídám a obědvám jídlo s vysokým obsahem bílkovin, proteinů a tuků, nějaké ty sacharidy z ovoce a zeleniny. Trénink mam v šest večer a nemívám s ním zásadní problém. Pokud teda zrovna nemam Hard Day – Hard trénink.
   Po tréninku doplním energii … banán, vajíčka, olivový olej, kvalitní maso, zeleninu, někdy WHEY protein, BCAA aminokyseliny. Záleží na situaci. A jdu brzo spát, abych dobře regeneroval.

   Pokud máš kvalitního trenéra, na kettlebell jich u nás zrovna moc není, tak by se měl ten tvůj balanc markatně zlepšit. Přeci jen ta železná koule pracuje s jádrem ( core ). Jakmile ovládneš svůj dech a stabilizuješ a zesílíš jádro, tak máš po problému 😉

   Jsem zvědav jak se Ti povede dál.

   Míra

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *