Recenze: Zázrak jménem kokosový olej

Michal Turna, autor webu zaměřeného na životní styl Grasa.cz, pro Vás připravil zajímavou publikaci. Jak sám autor tvrdí, a já bych se pod tím také podepsal, šlo to napsat mnohem delší, zatížit všechny velkým množstvím vědeckých studií a informací, ale přece jen, lepší je vystihnout podstatu a sdílet ji s ostatními. To se však Michalovi skvěle povedlo a do rukou se Vám tedy může dostat publikace se 70 stranami textu a skvěle vypadajícím logem, který to tedy celé doklepne na 71. Pokud byste o ni měli zájem, jděte rovnou na: stránky Zázrak jménem kokosový olej na Grasa.cz

Logo - Zázrak jménem Kokosový olej

Vlastník práv grasa.cz

Jak již název jednoznačně říká, vše se zaměřuje na výhody, využití a prostě prospěšnost spojenou s konzumací či jiným používáním kokosového oleje. Pokud nevíte co je kokosový olej, kde ho seženete, možná se něco navíc dozvíte v článku, který jsem o tom sepsal zde. Podstatné však je, že Vám Michal nenabídne spoustu argumentů proti jeho používání, ale hned 40 velmi zásadních argumentů pro jeho zařazení a to nejen do Vaší výživy. Seznam kladů, by mohl určitě mnohem déle pokračovat, ale ty hlavní jsem tam našel a mezi nimi i některé, které jsem já sám neznal.

Jíst či nejíst? Toť otázka

Myslíte si, že Vám může kokosový olej pomoci, pokud ho budete konzumovat? Pokud ano, víte už něco málo z toho, co by Vám jinak Michal prozradil. Pokud Vás však zajímají informace, jakou spojitost a případně jak může pomoci kokosový olej s hubnutím, alergiemi, akné, cukrovkou, štítnou žlázou a její sekrecí, záněty a některými specifickými nemocemi s nimi spojenými, dozvíte se je na jednom místě a to právě v této publikaci.

Vnitřní, vnější, každodenní užití

Nejde tedy jen o to, že byste měli kokosový olej, a to zvláště tedy ten nejzdravější, lisovaný za studena, se všemi svými aktivními složkami, jenom jíst, ale dá se používat i dalšími způsoby. Nejen jako krémy, ochranu proti popálení sluncem či zchlazení už toho proběhlého popálení sluncem, ale také deodoranty, peelingy či další užitečné kosmetické produkty (a tímto rozhodně výčet produktů, které Michal poradí, není konečný). Michal Vám nejen poskytne spoustu nápadů, ale i přímo technické řešení, a tedy možnost jak vyrobit doma sami vše, co byste případně mohli potřebovat.

Pokud Vás nepřesvědčí fakty, naše doporučení a zkušenosti, stále ještě Michal přidal navíc i komentáře některých význačných osobností nejen paleo světa, a jejich názory na kokosový olej. Osobně si myslím, že zde by stálo za to, přidat i lidi mimo-obor, aby se udržela i nesektářská povaha vychvalování, ale určitě to není nutností.

Něco navíc…

Současně s vydáním publikace je i probíhající kurz na naučmese.cz, který bude rozsahem velmi podobný vlastní publikaci, ale věřím tomu, že bude i mírným rozšířením. Pokud tedy nemáte možnost navštívit kurz, můžete si jen knížečku koupit a předčítat si jí hlasem Michala, abyste měli podobný zážitek 🙂 . Předpokládám, že do budoucna se to rozvine trochu více, plány určitě jsou, nechte se tedy překvapit…

Kontakt na Michala Turnu

Osobní blog Grasa.cz Twitter Facebook Stránka – Zázrak jménem kokosový olej

Mé osobní hodnocení: 5/5

Nemůžu se přece dívat na věci optikou, co já bych udělal jinak. Graficky je to zpracované výborně, obsahově jsem zde našel něco co jsem nevěděl. Praktické návody na kosmetiku fungují a plní svůj účel. Kurz jsem zatím neabsolvoval a pokud bude čas a příležitost určitě bych se ho zúčastnil, už jen protože je dobré strávit čas ve společnosti lidí, kteří jsou podobně naladěni. Myslím si, že širší doporučení dalších osobností se zkušenostmi s kokosovým olejem by se daly zvládnout navíc, ale není to nutností. Cena velmi příznivá i za knihu i kurz. Jedná se o shrnutí jinak složitěji dostupných informací z mnoha odvětví, sepsané příjemným jazykem bez velkého zatěžování.

Leave a Reply

Your email address will not be published.